کد مطلب: 88793

در راستای خودکفایی حوزه البرز برای طلاب کتابدار؛

دوره آ‌موزشی تکمیلی کتابداری در حوزه علمیه البرز برگزار شد

دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳:۲۸

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز از برگزاري دوره كوتاه مدت آموزش تکمیلی کتابداری ويژه طلاب کتابدار مدارس علمیه استان البرز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرج، خانم زهره نجم الدینی در گفتگو با خبرگزاری کوثر اظهار كرد: با همکاری مسئولین پژوهشی مدارس علميه البرز، اقدام به شناسایی طلاب علاقمند به امر کتاب و کتابداری کردیم و پس از جمع بندی نهایی، برگزاری دوره كوتاه مدت آموزش کتابداری در دستور کار معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز قرار گرفت.

وی در مورد اهداف برگزاری این دوره، بیان داشت: اغلب کتابداران مدارس به صورت تجربی و سنتی به امر کتابداری مشغول بودند و با توجه به نياز مبرم، به استفاده از ابزار روز در عرصه كتابداري، لذا دوره كوتاه مدت و فشرده ای برای آشنایی آنان با روش های جدید کتابداری برگزار شد.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز با بیان اینکه این دوره با حضور 15نفر از کتابداران مدارس علمیه خواهران البرز برگزار شد، افزود: بخش عمده ای از این دوره به چگونگی استفاده از میز امانت و بخش های مختلف آن در سامانه کتابداری اختصاص داده شد.

خانم نجم الدینی با اشاره به اینکه در حاشیه و بعد از اتمام دوره، نشستی صمیمانه با هدف احصاء مشکلات کتابداران و خواسته های آن ها با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز برگزار شد، خاطر نشان کرد: در این نشست مشکلات کتابداران در امر حقوق و مزایا و جایگاه سازمانی آن ها مطرح شد که به حول و قوه الهی در صدد رفع این مشکلات هستیم.

  • مدیریت استان