کد مطلب: 22186

جلسه اخلاق در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت برگزار شد

جلسه اخلاق در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت برگزار شد

سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۸:۵۲

به گزارش رابط خبری مدرسه علمیه کریمه اهل بیت: جلسه اخلاق با محوریت تبیین مولفه های صدقه جاریه با حضور امام جمعه هشتگرد و طلاب مدرسه برگزار شد.

جلسه اخلاق در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت برگزار شد

 جلسه اخلاق با محوریت تبیین مولفه های صدقه جاریه  با حضور امام جمعه هشتگرد و طلاب مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین ناطقی امام جمعه هشتگرد در آغاز سخن خود بیان داشت: «این که شما حوزه را برای ادامه تحصیل انتخاب کردید و دنبال فراگیری علوم دینی هستید، ارزشمند است، اما لازم است برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که این ارزش برایتان ماندگار باشد پس خیلی خوب است که شما حلاجی کنید و  ببینید کدام کار قیمتش بالاست و رفتار و منش و افکار ما را در راستای رفتار و افکار محمد و آل محمد قرار می دهد که اگر آن را انجام دهیم،سرمایه زندگی ما در دنیا و آخرت می شود.

وی افزود:پیامبر اکرم (ص) می فرماید: «وقتی انسان می میردهمه اعمالش قطع می شود جز سه مورد: صدقه جاریه، علمی که در خدمت بشر قرار گرفته باشد و فرزند صالح»

موسس مدرسه علمیه کریمه اهل بیت تصریح کرد:نویسنده کتاب، مقاله در خصوص موضوعات مختلف از خود صدقه جاریه ای به جا می گذارد این شخص تا زمانی که دیگران از کتاب وی یا اندوخته علمی وی بهره مند می شوند زنده است حتی اگر در دنیا نباشد. مانند شیخ انصاری ، شیخ طوسی و سید رضی و علمای دیگر، آیت الله مفید نمرده است چون آثاری از خود به جای گذاشته که برای مردم سودمند و مورد بهره برداری است.

وی در پایان طلاب را مخاطب قرار داد و تاکید کرد: درست درس بخوانید، برای خدا بخوانید و سرباز خوبی برای امام زمان باشید.