کد مطلب: 21795

معصومه علی نژاد از پایان نامه خود دفاع کرد

معصومه علی نژاد از پایان نامه خود دفاع کرد

شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۹:۰۹

به گزارش معاونت پژوهش :معصومه علی نژاد از پایان نامه خود با عنوان نقش پوشش اسلامی در مهار غریزه جنسی از منظر قران و روایات دفاع کرد.

 

معصومه علی نژاد از پایان نامه خود دفاع کرد

به گزارش معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان البرز:معصومه علی نژاد دانش آموخته سطح سه از پایان نامه خود با عنوان نقش پوشش اسلامی در مهار غریزه جنسی از منظر قران و روایات،در محل مدیریت استان دفاع کرد.

در مراسم دفاعیه معصومه علی نژاد،احمد گلدار به عنوان استاد راهنما، حجت الاسلام والمسلمین مسلم اسکندری حافظ به عنوان استاد مشاور و حجت الاسلام والمسلمین کاووس روحی به عنوان استاد داور حضور داشتند.

معصومه علی نژاد در دفاع از پایان نامه خود گفت: یکی از مسائل بسیار مهم والدین و مربیان، تربیت صحیح کودکان و نوجوانان است و مسئله مهم در امر تربیت، تقویت باورهای دینی آنان است. زیرا اگر باورهای دینی در کودک و نوجوان تقویت شود قسمت عمده ای از تربیت انجام شده و فرزند به هدف خلقت بسیار نزدیک می شود.

وی افزود: توجه به دوره های رشد واقتضائات سنی کودک ونوجوان از جمله مسایلی است که در منابع دینی به آنها اشاره شده است.همچنین آموزش پذیری ،الگوپذیری، نیاز به محبت و استقلال طلبی، نقش مهمی در تقویت باورهای دینی دارند. 

وی تصریح کرد:آیات قرآن بیانگر نقش مهم اولیا، مربیان و دوستان به عنوان الگوهای رفتاری وعملی کودک ونوجوان،در شکل گیری شخصیت آنان می باشد.

وی ادامه داد:همچنین از بررسی آیات و روایات به این نتیجه رهنمون می شویم که به کارگیری شیوه های مناسب همچون تکریم شخصیت، تشویق، تنبیه و اصل تغافل اگر به موقع و به جا باشد، نتایج تربیتی خوبی به دنبال داشته و در تقویت باورهای دینی مؤثر است.