کد مطلب: 18541

دفاعیه پایان نامه با عنوان تاثیر تربیتی ارتباط کلامی در قرآن در استان البرز برگزار شد

دفاعیه پایان نامه با عنوان تاثیر تربیتی ارتباط کلامی در قرآن در استان البرز برگزار شد

شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷:۲۴

فاطمه علا الدینی دانش آموخته سطح سه حوزه علمیه، از پایان نامه خود با عنوان تأثیر تربیتی ارتباط کلامی در قرآن با داوری حجت الاسلام والمسلمین علی زینتی دفاع کرد.
 
 دفاعیه پایان نامه با عنوان تاثیر تربیتی ارتباط کلامی در قرآن در استان البرز برگزار شد  
به گزارش روابط عمومی: فاطمه علا الدینی دانش آموخته سطح سه حوزه علمیه، از پایان نامه خود با عنوان تأثیر تربیتی ارتباط کلامی در قرآن با داوری حجت الاسلام والمسلمین علی زینتی و با حضور استاد راهنما حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین توانایی و استاد مشاور جناب آقای دکتر محمد رضا مصطفی پور در محل مدیریت استان برگزار گردید.
فاطمه علاالدینی در دفاع از پایان نامه خود بیان داشت: آیات قرآن ویژگی های بارزی را برای عناصر ارتباطی فرستنده ،گیرنده و خود پیام بیان نموده است و قرآن  که  مصداق ارتباط کلامی میان خداوند و انسان می باشد حاوی کاملترین اصول ارتباطی جهت انتقال پیامهای تربیتی از طریق شیوه های متنوع است.
وی گفت: مهمترین اصول تربیتی، حاکم بر ارتباط کلامی در قرآن بیان گردیده است و انتقال پیام های تربیتی با شیوه های مختلفی نسبت به فراخور حال مخاطبان صورت پذیرفته است.شناخت اصول ارتباط کلامی می تواند در شکل گیری و تداوم ارتباط ،تاثیر گذار باشد.
وی افزود: با توجه به اهمیت قرآن به تاثیرات تربیتی ارتباط کلامی در بعد شناختی جلب اعتماد مخاطب،شناخت واژه های زیبا و زشت ،مثبت اندیشی و شرح صدر و در بعد عملی رعایت احترام،رسایی کلام،کنترل آهنگ صدا ،گوش دادن فعال،به نرمی سخن گفتن،همدلی،رعایت تناسبهاوسخنان شایسته حائز اهمیت می باشد.
فاطمه علاالدینی در پایان دفاعیه خود خاطرنشان کرد: پس از شکل گیری ارتباط زمینه برای انتقال پیامهای تربیتی به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم مساعد می گردد.گاهی شیوه موعظه، مجادله به احسن،وعده و وعیدبه صورت مستقیم امکان پذیر است و در مواردی نیز شیوه های غیر مستقیم مانند بیان قصه،مقایسه قصه،مشاهده،تمثیل و تقلید از الگو تاثیر گذارتر است.