کد مطلب: 18540

دفاعیه پایان نامه عوامل و موانع امدادهاي الهي از ديدگاه آيات و روايات در استان البرز برگزار شدا

دفاعیه پایان نامه عوامل و موانع امدادهاي الهي از ديدگاه آيات و روايات در استان البرز برگزار شد

شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹:۰۱

مریم خلیقی دانش آموخته سطح سه حوزه علمیه، از پایان نامه خود با عنوان عنوان عوامل و موانع امدادهاي الهي از ديدگاه آيات و روايات دفاع کرد.
 
دفاعیه پایان نامه عوامل و موانع امدادهاي الهي از ديدگاه آيات و روايات در استان البرز برگزار شد
به گزارش روابط عمومی: مریم خلیقی دانش آموخته سطح سه حوزه علمیه، از پایان نامه خود با عنوان  عنوان  عوامل و موانع امدادهاي الهي از ديدگاه آيات و روايات با داوری حجت الاسلام والمسلمین علی زینتی و با حضور استاد راهنما حجت الاسلام والمسلمین مسلم اسکندری و استاد مشاور جناب آقای دکتر محمد فلاحی قمی در محل مدیریت استان دفاع کرد.
مریم خلیقی در دفاع از پایان نامه خود بیان داشت: از آن جایی که در قرآن امداد مؤمنان سنتی قطعی بیان شده است باید شرایط و مقدمات دستیابی به آن نیز از سوی مؤمنان فراهم شود و موانع آن نیز رفع گردد. از این رو این تحقیق به عوامل و موانع امداد الهی از جمله عوامل عقیدتی و اخلاقی و عملی اشاره شده است. وی گفت: امداد الهی یکی از سنت های خداوند است که مشروط به رفتار انسان ها است و هدف خداوند از امداد یادآوری نعمت ها، توجه به قدرت خدا و رسیدن به ارامش روحی و آزمایش مردم  است.
وی افزود: از آن جایی که حکمت الهی اقتضا می کند باید همۀ امور از طریق اسباب و علل انجام شود. امداد الهی نیز می تواند عواملی مانند تقوی، صبر،توکل داشته باشد. هم چنین موانعی مانند شرک، ظلم، هوی پرستی امدادهای الهی را از انسان سلب می کند.