کد مطلب: 12145

تشکیل کانون دانش آموختگان سطح 3 استان البرز

ل کانون دانش آموختگان سطح 3 استان البرز

یکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱:۰۰

کانون دانش آموختگان سطح 3 استان البرز با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز حجت الاسلام والمسلمین حاج اقا بنی احمدی در مدرسه علمیه زینبیه «س» تشکیل شد.
جلسه کانون دانش آموختگان طلاب سطح سه در استان البرز برگزار شد
حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی در نخستین کانون دانش آموختگان طلاب سطح سه که با حضور مسئولان و فارغ التحصیلان موسسه آموزش عالی زینبیه برگزار شد با اشاره به برگزاری دوره تربیت مدیر برای دانش آموختگان سطح سه جهت تأمین نیروی مورد نیاز در حوزه مدیریت واحدهای آموزشی در آینده نزدیک بیان داشت: تعداد مدارس علمیه در استان البرز امسال به 15 عدد افزایش می یابد.
این مسئول ادامه داد: طبق آمایشی که برای تأسیس مدارس علمیه خواهران در سطح استان صورت گرفت،  سال آینده این آمار به 23 عدد  خواهد رسید .
وی افزود: مدیرانی که قرار است برای این مدارس تربیت شوند باید توانمندی مدیریت در سطح کلان جامعه را داشته باشند تا در راستای ابلاغ مفاهیم بلند دینی و فرهنگ ناب اسلامی در جامعه موفق عمل کنند.
ایشان با تأکید بر راه اندازی کانون دانش آموختگان سطح سه در ادامه به جدا شدن فارغ التحصیلان از بدنه ی حوزه پس از اتمام تحصیل اشاره کرد و اذعان داشت: اگر کانون فارغ التحصیلان راه اندازی شود، به روز رسانی اطلاعات فارغ التحصیلان، مشخص شدن قابلیت ها و استعدادهای طلاب، برگزاری جلسات بازآموزی علوم دینی و تعریف دوره های تخصصی جهت مهارت افزایی آنها را می توان تدوین نمود.
در ادامه فارغ التحصیلان سوال ها، نظرها و انتقادهای خود را بیان کردند و حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی به سوال های آنها پاسخ گفت.
در پایان آسیب شناسی و راه کار ها یی در خصوص وضعیت فارغ التحصیلان سطح سه در استان نتیجه گیری شد.