کد مطلب: 10879

سومین نشست صمیمی مدیر استان البرز، در مدرسه علمیه بقیع برگزار شد

سومین نشست صمیمی مدیر استان البرز، در مدرسه علمیه بقیع برگزار شد

شنبه ۱۴ دى ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۴۱:۱۳

نشست صمیمی مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز،حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی در سالن اجتماعات مدرسه علمیه بقیع با حضور اساتید، کادر و طلاب برگزار گردید.
سومین نشست صمیمی مدیر استان البرز، در مدرسه علمیه بقیع برگزار شد
نشست صمیمی حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی این بار در سالن اجتماعات مدرسه علمیه بقیع با حضور اساتید، کادر و طلاب برگزار گردید.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قبل از شنیدن صحبت های حاضرین با اشاره به ضعف جامعه حوزوی در ابلاغ کلام اهل بیت(ع) در جامعه بیان داشت: جامعه ما از جهت مفاهیم بلند قرآنی غنی است. اگر بتوانیم هنر را در خدمت دین به کار گیریم  در تبلیغ معارف اهل بیت (ع) موفق تر خواهیم بود.
وی با یادآوری فیلم حضرت یوسف(ع) به کارگردانی فرج الله سلحشور وموفقیت آن در ارائه محتوای سوره یوسف به بیننده اظهار داشت: البته هنر تنها منحصر در سینما نیست. خوشنویسی، بیان خوب و فن مناظره نیز هنر هستند.
وی تصریح کرد: ظرفیت موجود در حوزه علمیه خواهران را هنوز جامعه کشف نکرده است. باید تلاش کنیم این توانمندی را شکوفا کنیم.
این مسئول آرزوی خود را با طلاب اینگونه گفت: یکی از آرزوهای من این است که طلاب می توانند تمام روزنامه های شهر یا استان را با قلم تسخیر کنیم.
وی با اشاره به برگزاری کلاس خبرنویسی در مدیریت استان و ابراز خرسندی خود از انتشار گزارش یکی از طلاب شرکت کننده در این کلاس در نشریه البرز فردا اظهار داشت: مانند این طلبه در مدارس ما بسیارند، فقط باید کشف استعداد شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان البرز طلاب را مخاطب قرارداد و گفت: پیشنهادها ، انتقادها و راهکارهای بیان شده از سوی شما، در برنامه ریزی کلان دخیل خواهد بود.
در ادامه نشست طلاب مشکلات خود را که اهم آنها کم رنگ بودن مباحث قرآنی و نهج البلاغه ، تغییر منابع آموزشی مانند زن در اسلام، لمعه، عقاید آیت الله مصباح، عدم تعطیلی روز پنج شنبه در مدارس علمیه، عدم تجهیز مدارس به علوم روز، نداشتن کارت طلبگی، کم رنگ شدن کلاس اخلاق در مدارس را بیان کردند. در پایان حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضل بنی احمدی  به سوالات آنها پاسخ داد.