کد مطلب: 10876

نشست مشترک مسئولان مدارس امین و آموزش و پرورش در استان البرز برگزار شد

نشست مشترک مسئولان مدارس امین و آموزش و پرورش در استان البرز برگزار شد

شنبه ۱۴ دى ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۵۸:۳۷

معاون فرهنگی حوزه علمیه برادران استان، در نشست مشترک مسئولان مدارس امین و آموزش و پرورش در استان البرزبیان داشت:حوزه علمیه در استان نوپای البرز با کمترین امکانات توانسته است در دو سال، 30 مدرسه امین را راه اندازی کند.
 
نشست مشترک مسئولان مدارس امین و آموزش و پرورش در استان البرز برگزار شد
تعامل معاون های پرورشی و کارشناسان دینی بیشتر شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه برادران استان، در این نشست بیان داشت: مدارس امین راهی است که با همکاری مسئولان آموزش و پرورش و حوزه علمیه هموار شده است.
وی تصریح کرد: حوزه علمیه در استان نوپای البرز با کمترین امکانات توانسته است در دو سال، 30 مدرسه امین را راه اندازی کند.
حجت الاسلام والمسلمین حسین ملکی خاطر نشان کرد: مدارس آموزش و پرورش از مدارس امین استقبال کرده و دیگر مدیران مشتاق حضور کارشناسان دینی از میان خواهران و برادران طلبه در مدارس هستند.
وی در تبیین کلمه امین گفت: امین به این معناست که کارشناسان دینی، امین دانش آموزان و دانش آموزان در دست آنها امانت هستند.
این استاد حوزه تاکید کرد: بالاترین توفیقی که خدا به کارشناسان دینی داده، کار با دانش آموزان است.
وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: دست طلبه ای که برای دانش آموزان ابتدایی نماز می خواند، می بوسم خاطر نشان کرد: پست های کلیدی در دست کسانی است که روزی دانشجو یا طلبه بودند؛ این افراد به دست معلمی دلسوز، معتقد و با ایمان در مدارس آموزش و پرورش تربیت شده اند.
وی اظهار داشت با وجود فرقه های مختلف و مهاجر پذیر بودن استان،وظایف کارشناسان و معلم های مدارس در این برحه سنگین تر است و باید میان معاون های پرورشی و کارشناسان دینی تعامل و همکاری بیشتری صورت پذیرد.
وی از مدیران مدارس خواست فرصتی برای آشنایی با خانواده های دانش آموزان در اختیار کارشناس های مدارس امین قرار دهند.
در ادامه نشست، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گفت: از مدیر و معاون های فرهنگی مدارس درخواست می کنم جایگاه معنوی کارشناس های خواهر را در مدارس امین برای دانش آموزان تبیین کنند.
در پایان حجت الاسلام والمسلمین حسین ملکی پاسخگوی سوال های کارشناسان مدارس امین و مدیران مدارس آموزش و پرورش بود وحاضرین در نشست به تبادل نظر پرداختند.